top of page
  • detektywkulikowski

Czy każdy detektyw jest detektywem?

Zaktualizowano: 23 maj 2021

Czyli nie każde złoto co się świeci. W tym wpisie chcę zwrócić Państwa uwagę na to jak ważny jest wybór firmy detektywistycznej.“Zastanów się komu powierzasz swoje tajemnice”

W sytuacjach niezbędnych przy realizacjach na terenie kraju korzystam tylko i wyłącznie z pomocy detektywów lub biur detektywistycznych, których właścicielami są byli funkcjonariusze służb i policji w stanie spoczynku. To porządni profesjonaliści, których cenię za wiedzę i umiejętności, oraz za to w jaki sposób wykonują swoją pracę. Nie korzystam z usług pseudodetektywów, którzy wykonują usługi nie mając żadnego pojęcia i przygotowania (doświadczenia, wiedzy i praktyki) oraz tzw. "kręgosłupa moralnego". Nie współpracuję z tymi, którzy nie wywiązują się z wcześniejszych ustaleń, również płatniczych, przedstawiają horrendalnie wysokie koszty realizacji zadań czy przeprowadzonych czynności, które często nie mają ekonomicznego i logicznego uzasadnienia. Posiłkują się osobami o wątpliwej reputacji bądź osobami karanymi. Działają na rzecz strony która więcej zapłaci. Działają z naruszeniem etyki i przepisów prawa co ma przykre konsekwencje dla zleceniodawcy. Opowiadają niestworzone historie o swoich zespołach realizacyjnych, o tym czego nie zrobili, jaką maja wiedzę i doświadczenie. Proszeni o sprecyzowanie tych "fantastycznych opowieści" nie mają nic co może potwierdzić ich prawdziwość. To zwykli mitomani. W chwili obecnej przedsiębiorcy bez żadnego przygotowania zostają detektywami. Wystarczy odbyć kurs zakończony egzaminem wewnętrznym. Kurs trwa około 50 godzin. Cena 1200 - 1500 PLN. Teorii można się nauczyć, praktyki nie. Wiedzę zdobyli i poszerzyli czytając w internecie, bądź oglądając serial "Malanowski & Partnerzy ", polski serial paradokumentalny "Zdrady" lub przygody Jamesa Bonda - szpiega brytyjskiej Secret Intelligence Service (MI6) agenta 007 (postać fikcyjna). Taka rzeczywistość. Tyle wystarczy żeby zostać detektywem. Jakim? Państwu polecam odpowiedź na to pytanie. Znam takich. I nie współpracuję z nimi.


Jak sprawdzić czy detektyw jest detektywem i od kiedy.

Klikając rejestr detektywów możecie Państwo sprawdzić kiedy przedsiębiorca został wpisany w rejestr detektywów. Zdarza się, że przedsiębiorcy prowadzący inną działalność, poszerzają jej zakres i postanawiają zostać detektywami wprowadzając w błąd klientów co do faktycznego czasu świadczenia usług detektywistycznych. Takie kłamstwo już na początku raczej źle wróży. Ich chęci i tylko chęci może są szczere, ale czy umiejętności ? Zdarzało się, że na prośbę zderminowanego klienta poprawiałem robotę po takim pseudodetektywie. Nie wszystko dało się poprawić i dlatego efekt końcowy był różny. Gdy nie mam wolnego terminu i odmawiam zlecenia, a klienci pytają "kogo polecam" to odpowiadam: szukajcie praktyków ze służb, detektywów z długoletnią praktyką, a nie teoretyków i celebrytów po kursie 50 godzinnym.


32 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak to właściwie jest z tą ochroną? Oto jest pytanie ... To pytanie zadaję moim Klientom. Wielu też odpowiada "jestem ubezpieczony to jestem bezpieczny". Czy aby na pewno? “Bezpieczeństwo może być złu

Rzecz o naprawianiu czegoś co nie zawsze da się naprawić. Trudny temat. Zapraszamy na spotkanie i dłuższą rozmowę celem oceny skutków dotychczasowego działania. Istnieje niebezpieczeństwo, iż strona p

bottom of page