Upadłość konsumencka 2020  -  Nowe życie bez długów.

Są różne sytuacje w życiu. Nasi Klienci wiedzą o tym najlepiej. Być może po dogłębnej analizie swojej sytuacji finansowej i życiowej będzie trzeba podjąć jedną z najistotniejszych decyzji - złożenie wniosku o upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka – jest to rozwiązanie prawne dla osób fizycznych (konsumenta) nieprowadzących działalności gospodarczej będących w trudnej sytuacji finansowej tj. w stanie niewypłacalności. W ustawie prawo upadłościowe taka osoba nazwana jest dłużnikiem. Przeprowadzenie postępowania upadłościowego pozwala niewypłacalnemu konsumentowi na nowy start – na nowe życie bez długów. Po przeprowadzeniu postępowania upadłościowego zobowiązania zostają całkowicie umorzone bądź zredukowane i są spłacane w możliwym do spłaty dla dłużnika planie spłat przez okres ustalony przez Sąd.

Ważnym jest, że po zmianie przepisów Ustawy prawo upadłościowe od dnia 24.03.2020 r. ustawa przewiduje ogłoszenie upadłości i przeprowadzenie postępowania wobec byłych przedsiębiorców (jednoosobowych działalności gospodarczych) jak dla konsumentów. Sąd w postanowieniu o ogłoszeniu upadłości może postanowić, że postępowanie upadłościowe wobec byłych przedsiębiorców będzie prowadzone zgodnie z przepisami jak dla przedsiębiorcy, jeżeli jest to uzasadnione znacznym rozmiarem majątku dłużnika, znaczną liczbą wierzycieli lub innymi uzasadnionymi przewidywaniami co do zwiększonego stopnia skomplikowania postępowania.

Tak wygląda upadłość w Polsce na przestrzeni lat:
rok 2016
wnioski o ogłoszenie upadłości
4434
ogólna liczba wniosków
9000
ogłoszenie upadłości firm
606
rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego
212
rok 2017
wnioski o ogłoszenie upadłości
5535
ogólna liczba wniosków
11000
ogłoszenie upadłości firm
591
rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego
348
rok 2018
wnioski o ogłoszenie upadłości
6570
ogólna liczba wniosków
13000
ogłoszenie upadłości firm
615
rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego
465
rok 2019
wnioski o ogłoszenie upadłości
7944
ogólna liczba wniosków
15000
ogłoszenie upadłości firm
586
rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego
465
info: Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej

Drogi Kliencie, z wcześniejszych kontaktów z Nami wiesz już, że profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem podchodzimy do wszystkich Twoich problemów. Rozwiązaliśmy problemy z firmą windykacyjną i  nachodzącym Cię pseudowindykatorem. Nasi prawnicy udzielili porady, prawnej prowadzą Twoje sprawy. Tym razem też możesz liczyć na Naszą pomoc.

Osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej jak i byłym przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą (nowelizacja przepisów daje taką możliwość) proponujemy do wyboru:

sporządzenie kompletnego wniosku o upadłość,

sporządzenie kompletnego wniosku wraz z reprezentacją pełnomocnika na rozprawie/rozprawach do czasu rozpoznania wniosku przez Sąd,

sporządzenie kompletnego wniosku wraz z reprezentacją pełnomocnika na rozprawie/rozprawach do czasu rozpoznania wniosku przez Sąd wraz z dalszą reprezentacją upadłego w trakcie postępowania upadłościowego do czasu wydania przez Sąd postanowienia o umorzeniu zobowiązań z ustaleniem planu spłat bądź bez takiego planu.

Nowym Klientom powiemy, że warto nam zaufać bo :

do każdego Klienta i każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

Nie jesteśmy korporacją. Nie pracujemy na ilość – liczy się jakość,

prawnicy, doradcy restrukturyzacyjni współpracujący z Omega Group Włodzimierz Kulikowski posiadają bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu upadłości konsumenckiej,

w swoim zawodowym życiu przeprowadzili dziesiątki spraw zakończonych sukcesem zgodnym z oczekiwaniem Dłużnika,

pomagamy, doradzamy i reprezentujemy Klienta na każdym etapie postępowania sądowego. Klient  nigdy nie jest sam. Z naszą reprezentacją bez stresu i ze spokojem  w poczuciu bezpieczeństwa  przebrnie przez rozmowy z Syndykiem i Wierzycielem.

Zapraszam do kontaktu.

Siedziba firmy:

Omega Group Włodzimierz Kulikowski

ul. Podmiejska Boczna 12a, 

66-400 Gorzów Wielkopolski,  woj. lubuskie 

NIP 5991302287 

tel. biuro  95 / 737 72 22

tel.  +48 883 600 650

USA tel. 00 1732 360 7600

email:  biuro@detektywkulikowski.pl

  • Facebook

© Omega Group Włodzimierz Kulikowski 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright (C) 2014-2020. Wykorzystanie zawartości stron wymaga wcześniejszej zgody właściciela witryny. Na podstawie przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Omega Group Włodzimierz Kulikowski wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie, publikowanie, modyfikowane, kopiowanie, zwielokrotnianie treści zamieszczonych na stronach internetowych www.detektywkulikowski.pl i www.omega-group.com.pl jest zabronione.